Test ręczników szybkoschnących Rockland

Koń jaki jest, każdy widzi. To samo można by powiedzieć o ręczniku Rocklanda. Niestety nie ma on żadnych specjalnych funkcji. Nie przyniesie wody, nie rozbije za ciebie namiotu, kolacji też nie ugotuje. Ale wytrzeć się nim można.

Wygląd i rozmiary

Ręczniczki występują w trzech rozmiarach:
  • XL (150 cm x 60 cm) – waga: 200 g
  • L (120 cm x 60 cm) – waga: 160 g
  • M (90 cm x 40 cm) – waga:  80 g
Ja używałem najmniejszej M-ki, w kolorze pomarańczowym. Gdyby ktoś nie lubił koloru pomarańczowego, bądź piłkarskiej reprezentacji Holandii, dostępne są jeszcze wersje: niebieska i zielona.

Użytkowanie

Pakując się na dwa miesiące w samotną podróż, po długim namyśle wybrałem najmniejszy, najlżejszy ręcznik. Wiadomo – „każdy gram przeciwko nam”. Bałem się jednak, czy będzie wystarczająco duży, by dało się nim wygodnie wytrzeć. Otóż jest. Jak dla mnie starcza idealnie, ale ostrzegam: dziewczęta i chłopcy o dłuższych włosach powinni pomyśleć o większym rozmiarze. No bo jak to, potem biegać z mokrą głową. Przeziębić się można. Przy mojej fryzurze w konwencji „piorun mnie rano strzelił”, M-ka w zupełności wystarczyła.
 
Jedna wada tak małej „ściereczki”? Nie da się pod nim wygodnie przebrać. Za to jest naprawdę lekki i kompaktowy. Gdy schowa się go w dołączony do zestawu siatkowy woreczek, ciężko mówić o zajmowaniu jakiegokolwiek miejsca. Wadą Rocklanda jest niestety brak tasiemki wszytej w ręcznik. Dużo wygodniej by się go wtedy wieszało. Moim patentem było powieszenie pokrowca, a później przewieszenie ręcznika przez tenże.
W porównaniu do bawełnianych standardów schnie błyskawicznie, ale to domena mikrofibry. Wystarczy schować we wspomniany wyżej woreczek i przytroczyć do plecaka, by za chwil parę mieć suchutki ręcznik. Jeśli chodzi o zapachy, to po tygodniu nie rozsiewa może aromatu górskiej łąki, ale spokojnie da się go używać bez maski przeciwgazowej. Czyli dużo lepiej niż standardowe ręczniki.

Podsumowanie

Jest dobrze, ale nie spodziewałem się niczego innego. W końcu jak bardzo można zepsuć ręcznik.
 
Plusy:
  • szybko schnie
  • waży tyle co nic
  • dołączony siatkowy pokrowiec
  • nie łapie mocnych zapachów
Minusy:
  • może być zbyt mały dla osób z długimi włosami
  • nie posiada tasiemki do powieszenia w łazience

 

Chcesz coś dodać? Masz pytanie? Napisz komentarz